Oskars Cēbers
ex UQ2IV, RQ2AVL
                           Ar radioamatierismu aizraujos kopš bērnības. Septiņu gadu vecumā biju izlasījis visus pieejamos RADIO ABONENTA nummurus un uzbūvēju pirmo konstrukciju - vienlampiņas uztvērēju, kas pat samērā labi darbojās. Tas viss notika pateicoties tēvam -  bijušajam flotes radistam un radiomehāniķim. Tas bija 1948-49.gados. Iemācījos veikli izjaukt trofeju radioaparatūru un arī tikt galā ar shēmām un lodēšanu. Kurš vēl ir taisījis anodbateriju no cinka skārda un glāzēm ???
       
Ar īsto radioamatierismu sāku nodarboties Tukuma vidusskolā 1958.gadā. Palasiet to laiku žurnālus RADIO, tur Tukumu pieminēja bieži. Kolektīvās stacijas bija teju katrā skolā un kolhozā. Divus gadus biju čaklākais RQ2KVP operators, protams arī aktīvs novērotājs. Pirmo licenci ( RQ2AVL ) saņēmu 1959. gadā un ar to darbojos līdz 1962. gadam.

Pēc dienesta, jau 1964. gadā, saņēmu izsaukuma signālu UQ2IV. Sākumā vairāk nodarbojos ar konstrukcijām. Pamatā profesionālā darba iespaidā, tuvākas ir augstās UĪV frekvences. Kādu laiku piedalījos daudzās sacensībās, bet tā kā necienu "braukšanu ar buldozeriem", ar to vairs seviški neaizraujos.
Bez radioamatierisma vēl viens vaļasprieks ir  kāpšana kalnos. Ir kāpts  Slovākijas Augstajos Tatros, Slovēnijas, Itālijas un Bavārijas Alpos, kā arī Norvēģijas un Šveices kalnos.  Pēdējā laikā visu cītīgi iemūžinu DVD un nodarbojos ar ziedu audzēšanu.
yl2iv_1
yl2iv_2
yl2iv_3
yl2iv_4
yl2iv_5
©  LRG - Liepājas Radio Amatieru Grupa