Ilvars Timbers
Tātad, būsim pazīstami  - esmu YL3CAAE ( Ilvars ), jaunais radioamatieris, kurš sācis savas gaitas šajā  kopienā tikai šogad.

Sensenos, (LPSR) laikos, kad biju mazs, man patika izjaukt un samontēt elektroniku ( biežāk gan sanāca izjaukt un dabūt no mātes/tēva ne tās labākās uzslavas). Pamatskolā 5. klasē iepazinu, kas ir dators (1993 gads) un līdz ar to arī mana interese par datoru lietām sāka strauji pieaugt.

1999 gadā uzsāku dienestu armijā un tiku nosūtits uz  SMC (Siguldas Sakaru Mācību centrs ), kur ieguvu pirmās zināšanas par radiosakariem.
Pēc kāda laika, (gadu vairs neatceros), iesaistījos pilsētpētnieku (diggers) apvienībā.  Mēģināju arī biedrus pierunāt padarboties ar radiosakariem, jo brīžiem pazemē saziņai vairs mobilos telefonus izmantot nevar, jo nav zonas, bet atsaucību no pārējiem neguvu.

2016  gada rudenī, sēžot „Bruno bārā” ar Norbertu (nw. YL3CAAC), kaut kā iegrozijās saruna par radioamatierismu. Pēc tam sāku klausities WEBSDR, kas notiekas apkārtnē un pasaulē.

Sarunas virzījās arvien tālāk un tālāk, līdz mums pievienojās arī Kristaps (nw.YL3CAAD).  Tika iegādāti pirmie Baofengi, paklausīties/paspēlēties PMR446 frekvencēs. Beidzot kolkektīvi tika izlermts, ka jānokārto radioamatiera eksāmens, jāiegūst oficiāls izsaukuma signāls un jāmetas iekšā šajā hobijā. 2017. gada
7. jūnijā visi 3 veiksmīgi nokārtojām eksāmenu.

Pēc armijas, radiosakaru lietas biju pametis novārtā un nodarbojos ar savu pamathobiju -  serveru izbūve, datortīklu administrēšana.
yl3caae_01
yl3caae_02
yl3caae_03
yl3caae_04
yl3caae_05
yl3caae_06
yl3caae_07
yl3caae_08
ex YL3CAAE
Papildnāts :

Pēc "C" kategorijas saņemšanas, mums ( C - grupai ),  bija pirmais kontakts ar YL2QG, kurš uzaicināja mūs  ciemos pie YL2CI piedalīties kontestā, kur tikām iedrošināti pamēģināt pastrādāt. Pēc tām iepazināmies ar pārējiem Liepājas amatieriem, uzskām WEB SDR projektu. Uz laiku tika pat atjaunots Liepājas "apaļais galds" uz VHF, taču šis projekts neguva atsaucību.

Ap to laiku tika pierunāts Kārlis  YL3ALK ( ex. YL3CAAK ) un Mārtiņš YL3CAAJ , doties uz eksāmeniem, lai nokārtotu "B" kategoriju. Man tas izdevās un kļuvu par YL3ALA. Braucu arī pie YL2CI , lai pastrādātu ēterī.  Tika saņemta stacijas ierīkošanas atļauja un sāku iegādāties sev aparatūru. Pirmais HF TRX bija  mc HF ( tnx M0NKA ) , kurš tika arī veiksmīgi "nosvilināts ":)

Piedalījos arī WWFF pasākumā no Liepājas ezera. Kolēģis YL3ALL bija iegādājies jaunu TRX, bet man mantojumā tika viņa TS-520, kurš savukārt tika mantots no YL2QG. Tādi ir tie aparatūras ceļi......

Šobrīd ekipējums atbilstoši kategorijai : TRC GT-3TP ar 1/4 viļņa antenu, stacionāri KT-8900D ar J-pole uz  144/433 un Kenwood TS-520 ar dipolu uz 40/80 metriem.


Uz tikšanos ēterī , 73 ! de YL3ALA